BLOGAS

22 gruodžio, 2020

2020 TOP 3 | HR HINT komandos rekomenduojamos knygos ir filmai

HR Hint Online rekomenduoja„- Jei nori mano patarimo, Piteri, – pagaliau pratarė, – tu jau padarei klaidą. Klausdamas manęs. Klausdamas kieno nors. Niekada neklausinėk žmonių. Ypač apie savo darbą. Nejaugi nežinai ko pats nori? Kaip galima gyventi to nežinant?
– Štai todėl aš tavimi žaviuosi, Hovardai. Tu visada žinai.
– Tik nereikia pagyrų.
– Bet aš rimtai. Kaip Tau visada pavyksta nuspręsti pačiam?
– O kaip tu gali leisti spręsti kitiems?”

—– GIEDRĖS TOP’ai —–

-3 KNYGOS

🟠 Rand Ayn „Šaltinis“ neabejotinai šių metų, o gal net visų skaitytų knygų TOP‘as. Pavydžiu kiekvienam, kuris jos neskaitė ir dar tik mėgausis ja. Autorė gvildena man be galo artimą savirealizacijos ir gyvenimo „SAVO gyvenimo“ temą. Ši knyga pirmąkart išleista 1943 metais JAV, o atrodo, kad veiksmas vyksta šiandien, kai kartais susiduriame su tuo, kad Instagramo realybė atrodo yra realesnė, nei tikroji. Ir charakteringi knygos veikėjai puikiai parodo kur visa tai nuveda. Taigi klausimas, ką renkamės – ar gyvenimą tą, kuris yra dėl kitų ar tą, kuris – dėl SAVĘS.

🟠 Eckhart Tolle „Naujoji žemė”. Pasivaikščiojimų knyga, kurią perklausiau audio formatu labai giliai ir vietomis gana nepatogiai pakrapštė mano EGO. Įtraukiau ją į „kartojimo“ sąrašą. Nes tiek gėrio ir išminties vieną kartą perklausiusi, bent jau aš, nesugebėjau pasiimti. Dabar pasiėmiau tiek, kiek galėjau ir akivaizdžiai matau rezultatą, kad tam tikrose gyvenimo srityje EGO trukdo MAŽIAU. Ar dar yra ką veikti? O taip, žinoma! Bet patikėkite manimi, vien pradėjus pagauti situacijas, kuriose dominuoja mano EGO gyvenimas tapo geresne vieta gyventi.

🟠 Michael E. Gerber „Verslo mitas: kodėl daugelis smulkiojo verslo įmonių žlunga ir kaip spręsti šią problemą”
Mano manymu ši knyga – ne tik smulkiojo verslo vadovams. Ji visiems, kurie turi požiūrį „už mane niekas geriau nepadarys“. Būtent tokiems, labai dažnai ateina laikas, kai visko būna iki kaklo gana. Tada jie – netekę kantrybės ir nebeturintys jėgų pasisamdo kažką, kas už juos viską padarytų ir galvoja, kad kaip vadovai yra padarę viską. Oi ne ne… kokie spąstai čia slypi ☺
Ši knyga apie tai, kaip aiškiai žinoti, ko norime iš savo veiklos ir kaip padaryti, kad viskas vyktų taip kaip norime, tik jau su mažesniu mūsų įsitraukimu. Trumpai – kaip vadovams dirbti VADOVO darbą.

Hr Hint Online-3 FILMAI

🎥 Kristaus kūnas: „Nesvarbu iš kur atėjai, svarbu, kur eini”. Šių metų Kino pavasario perlas su be galo daug prasmių, įdomiu siužetu, giliais pokalbiais ir monologais. Ir jei „teisingai” mąstant galvotum, kad pagrindinis veikėjas padarė didžiulę nesąmonę ir nuodėmę, tai kaip tada reikėtų paaiškinti, kad be to nebūtų pasimatę, kad kas paviršiuje yra tikra, viduje jau supuvę ir atgyvenę; pyktis ir susiskaldymas dėl įsitikinimų, liktų žmonių širdyse, o tikėjimas Dievu – vis dar būtų ėjimas į bažnyčią iš pareigos ir seniai širdies nekabinančių maldų kartojimu…
Labai labia gilus ir geras filmas.

🎥 Ištraukti peiliai. Mes su vyru turime posakį „skanu žiūrėti“ – tai šitas filmas buvo būtent toks. Spalvingi charakteriai, nenuspėjami istorijos vingiai ir šimtaprocentinis įsitraukimas. Senukas, kuris visai savo šeimai turėjo didžiulę įtaką visą jų gyvenimą, filme pasirodo tik kelias minutes. Na bet tų kelių minučių užteko, kad išryškėtų kas yra kas ir kokie kiekvieno kėslai. Geras ir įtraukiantis filmas su detektyvo prieskoniais. Galvoju, kad per ilgas šventines dienas šis filmas tikrai galėtų būti šventinio scenarijaus dalimi.

🎥 Mėnesienos magija. Woody Allen mano šių metų atradimas. Esu žiūrėjusi jį ir seniau, bet tik dabar supratau kaip labai jis man patinka.  Apie tai, kai susitinka kietai logiškas protas ir išplaukęs dvasingumas už ribų, kur nėra jokių ribų.  Jų nėra, nes tiesiog nėra arba nėra, nes PASIRENKI nematyti jų. Filme užtenka gylio, nuotaiką skaidrina „Woodiškos – komiškos“ situacijos, o tie nuostabūs ir pilni išminties perliukų dialogai filmo žiūrėjimą paverčia didžiuliu malonumu.

—– INGOS TOP’ai —–

Prisėdau ir suskaičiavau kiek gi tų knygų perskaityta šiais metais – 41. Kasamet kiekvieną perskaitytą knygą paasižymiu ir, pasirodo, kad vidurkis ir yra 38. Visgi reikia pripažinti, kad šie metai nebuvo tokie išskirtiniai knygų klausimų, kaip kad praėje, kada negalėjau atsitraukti nuo senąja Rusija alsuojančios “Petro imperatorės”, nuostabia Amazonės džiunglių žaluma užburiančios “Nuostaba”, o kur dar “Eleonorai viskas bus gerai “ ar “Moiros ir Furijos”! Tai knygos, kurias greitai perskaitai ir paskui su ilgesiu skaitai kitų susižavėjusius atodūsius.

-3 KNYGOS

🟠 Labai specifiniu rašymo stiliumi užburianti knyga “Lazario moterys”, kur ir vėl Rusija, ir vėl per kelis dešimtmečius besitęsianti istorija. Visgi, manau, man čia „sugroja” nuostabios rusų kalbos mokytojos, klasės auklėtojos, įtaka, kuri ypač gražiai supažindino mus su rusų klasika, poezija ir pasėjo širdyje prielankumą tokiam rašymo stiliui.

🟠 “Čia buvo Brita Marija” – ilgokai pirkinių krepšelyje gulėjusi knyga, džiaugiuosi, kad imta ir perskaityta. Ir vėl – kita šalis, kita kultūra, su malonumu nusipiešiau visą Britos paveikslą ir, iškart po to, pažiūrėjau filmą “ Gyveno kartą Uvė” įspūdžiui apie Švediją sustiprinti. Ar čia tik vėl ne vaikystės mylimiausia rašytoja Astrid Lindgren padariusi įtaką švedų „braižui“ mėgti.

🟠 “Paskutinės apeigos” – jau visai kitas laikmetis, XIXa, Islandija ir permatoma riba tarp teisiųjų, teisingumo ir dar vienos tiesos. Išskirtinis Islandijos gamtos aprašymas ir tikrais faktais pagrįsta istorija. Viskas, ko reikia keliauti laiku.

-3 FILMAI

🎥  „Muzika tavo rankose“ („Au bout des doigts“)  – todėl, kad tai apie mus, apie tuos, kurie vaikystėje gavo muzikos sėklą į širdį ir, nepaisant koks augalas iš jos išaugo, to niekaip neišrausi ir neatimsi. Daugybė gražios muzikos…

🎥  „Paskutinis veidas“ („The last face“) – tokia graži meilės istorija, tokiame žiauriame fone. Tik akimirkai atsidusti nuo jausmo grožio ,kai kitą akimirką gauni dozę juodžiausio brutalumo. Nerimastingas filmas, nei vyno, nei popcornų šalia net negali įsivaizduoti. Apie žmones, paskyrusius save misijai ten, kur mažai kas padėti nori. Apie aukojimąsi kitam ir beprotišką to kainą. Į Afriką kurį laiką važiuoti nenorėsiu…

🎥  „Tulpės, meilė, garbė ir dviratis“ ( „ Liefde, eer een fiets“) – rekomenduoju todėl, kad filmas šviesus, gražus ir visiškai gerietiškas. Ir todėl, kad tai, ko gero, buvo paskutinis filmas žiūrėtas kino teatre su puikia bičiuliu kompanija…

—– DIANOS TOP’ai —–

-3 KNYGOS

🟠 Pastaruoju metu visai nebeskaitau grožinės literatūros, kartą visiškam atsipalaidavimui pasirinkau paskaityti Mary Sharratt knygą “Ekstazė”, nes patraukė viršelis,  tačiau ir čia mane atsivijo moters savirealizacijos temos ir genijai, kuriantys būdami vienovėje su Šaltiniu. Beje, knyga paremta tikrais faktais apie ribų nepaisančią ir savo laikmetį pralenkusią kompozitorę Almą Maler.

🟠 Įsiminusi knyga, kurią į rankas paėmiau po nelaiamės šeimoje Norman Doidge “Smegenų gebėjimas gyti”. Autorius aprašė smegenų neuroplastiškumą ir neįtikėtinas pagijimo istorijas – knyga apie tai koks žmogus yra galingas, kiek jame slypi neatskleistų galimybių ir kas su manimi labiausiai rezonavo, kad išradimai ir gydymo metodai, minėti knygoje, buvo sukurti ir patikrinti per pačių išradėjų asmeninį poreikį ir patirtį.

🟠 Verta pasidalinti šios knygos rekomendacija – Valerij Sinelnkov “Gyvenimo šeimininko sąmonė”. Man tai buvo tarytum rinkinys visko, ko mokiausi iš savo mokytojų per savo patirtį, apie tai, kaip, vadovaujantis Visatos dėsniais, prisiimti atsakomybę už savo gyvenimą.

-3 FILMAI

🎥  Žiūriu retai, bet vienas paskutinių matytų motyvacinių filmų biografinis Antony Robinson “Im not your Guru”. Pati žaviuosi jo veikla, metodais ir tikėjimu, kuriais jis padeda žmonėms.

🎥  Serialas “The last dance” apie krepšininką, be galo talentingą asmenybę Maiklą Džordaną ir kitus jo bendražygius. Dažnai žmonės sako, kad jis gimė talentingas – taip, bet kiek įdėta kasdieninio darbo, kasdieną būnant tarp geriausių ir kasdieną pranokstant save bei vedant komandą į priekį. Mane sužavėjo jo jėga, jautrumas, pagarba savo šaknims.

🎥  Dokumentinis filmas “Trispalvis”. Filmas apie lietuvos partizanus. Kaskart galvoju, kokia didi drąsa, laisvės troškimas ir meilė tėvynei slypėjo tuose žmonėse, kokia jėga jiems leido tiek iškęsti ir nepalūžti.

—– VIKTORIJOS TOP’ai —–

-3 KNYGOS

🟠 „Save keičiančios smegenys”, Norman Doidge. Taip visgi jos yra dinamiškos, prisitaikančios ir turinčios daug galimybių, kai yra lavinamos.

🟠 „Išlaisvinti stiprią moterį: tyra Palaimintosios Motinos meilė laukinei sielai”. Clarissa Pinkola Estes. Meilės galia, medus sielai, įkvepiačiančios realios istorijos.

🟠 „Šaltinis”, Ayn Rand. Man ji apie savo tikrąsias vertybes, kuriomis iš tiesų gyvenu, o ne galvoju, kad jas turiu ar tik deklaruoju. Apie buvimą ištikimam pirmiausiai sau, nes tik taip esu nuoširdžiame ir atvirame santykyje su pasauliu.

-3 FILMAI

🎥  „Proxima”. Sužavėjo galimybe pamatyti kaip realiai astronautai ruošiasi savo misijoms bei moters tvirtu ryžtu įgyvendinti savo svajonę, nepaisant visų sunkumų ir iššūkių.

🎥  „Song of the sea”. Dievinu tautosakos, mitologijos motyvais sukurtus filmus, o šis ypaš turtingas savo piešinių originalumu, jautriu muzikiniu takeliu ir įvairiapusiu siužetu.

🎥  „Velnio nuotaka”. Tik šiais metais pažiūrėjau šį filmą ir jis toks įtraukiančiai žavus, kad tiesiog gera mėgautis pirmuoju lietuvių miuziklu (1973 m.), kuris buvo sukurtas, kai aš dar net nebuvau gimusi.

—– DANGUOLĖS TOP’ai —–

-3 KNYGOS

🟠 Viktor E.Frankl „Žmogus ieško prasmės”. Tai tokia filosofinė knygą, kurioje kiekvienas gali rasti tai kas svarbu jam, bet tuo pačiu ir kiekvienam žmogui. Kad ir kokia beviltiška būtų situacija, net ir tada gali triumfuoti…

🟠 E.Kilbey „Vaikystė tarp ekranų” . Dabar tai intin aktualu, nes laikas prie ekranų ilgėja, mes vis mažiau turime kontrolės ir galių savo vaikams, nes jie teisiog taip auga, o mes beviltiškai stebime ir kažką bandome reguliuoti. Tai va šioje knygoje patariama, ką gi galėtų ir turėtų mama, kad vis dėl to vaikas užaugtų laimingas ir nepriklausomas nuo tų ekranų…

🟠 Daniel Coyle „Kultūros kodas”. Jeigu esate atsakinga už organizacinės kultūros formavimą, šią knygą perskaityti „must”. Joje atskleidžiamos komandos sėkmės prielaidos, kurios yra stebėtinai paprastos, bet būtinos…

-3 FILMAI

🎥  „Šaltasis karas”. Tai filmas, kurį reikia žiūrėti labai įdėmiai, nes atskiros detalės tampa labai svarbios. Siužete keistai persipina istorija, meilė ir aistra.

🎥  „Drugelis”. Filmas, kurį pažiūrėjus ėmiau įnirtingai ieškoti ar tikrai įmanoma, kad tokia istorija nutiko ir toks žmogus kažkada gyveno. Neįtikėtina, bet pasirodo taip…

🎥  „Nematoma”. Nesu lietuviško kino mėgėja, bet netyčia pradėjus jį žiūrėti, supratau, kad šis filmas mane taip nervina, kad negaliu jo nežiūrėti, nes kažkaip neleido suprasti, kaip čia viskas susiję. Pabaiga šokiruoja. Labai.

—– EGLĖS TOP’ai —–

-3 KNYGOS

🟠 Marina Abramović „Eiti kiaurai sienas”. Už atvirumą dalintis savo gyvenimo istorija ir už meilę bei drąsą kurti. Kosmosas tie jos perfomansai. Crazy.
🟠 Sarah Wilson „Įveiktas nerimas. Pirmiausia pabaisą paverskime gražuole”.
Už daugybę atsakymų, kuriuos sau radau.
🟠  Anita Moorjani „Miriau, kad tapčiau savimi: mano kelionė nuo vėžio į artimą mirčiai patirtį ir tikrąjį pagijimą”.
Už atrastas tiesas ir įkvėpimą stabtelėti kasdien. Tai knyga, kurią jau ir perkaičius norisi vis pavaryti. 

-3 FILMAI

🎥  „Taip gimė žvaigždė”. Tai holivudinis filmas apie muziką, galimybes, meilę, alkoholį. Labai man įstrigo. Labai nuliūdino pabaiga.

🎥  „Neliečiamieji”. Apie draugystę, pagalbą ir vertybes. Rimtas filmas su linksmais „gabaliukais”.

🎥  „Atostogos”. Paprastas, lengvas, linksmas. Tinka visiems namuose visokiomis progomis. Ypač kalėdoms ir karantinui.


Tikimės, kad pasidalindamos savaisias TOP, įkvėpėme ar nukreipėme kažką naujo ir įdomaus paskaityti ar peržiūrėti.

Su artėjančiomis šventėmis,
HR HINT ONLINE komanda