BLOGAS

10 gegužės, 2020

Nuotolinio darbo etiketas

Tęsiame gegužės mėnesio nuotolinio darbo temą. Šį kartą apie nuotolinio darbo etiketą. Yra be galo daug patarimų, dalinamės keletu svarbiausių:

  • REZERVUOKITE LAIKĄ SUSITIKIMUI Visada rezervuokite laiką, net neformaliems pasikalbėjimams. Jei darbe matote, ar kolega susitikime, skambutyje, labai užsiėmęs/ atrodo lyg jau laikas kavai – namie jūsų kolegos gali turėti ir kitų įsipareigojimų, tad daug geriau veikia planuoti formalūs ir mažiau formalūs pasikalbėjimai. Į staiga „iššokusią“ žinutę kolega atsakys, bet gal nutrauks produktyvų darbą ar atitrauks mintis nuo susitikimo turinio.
  • GERBKITE LAIKO SKIRTUMUS.  Greičiausiai niekas labiau nenervina žmonių už suplanuotus skambučius ne jų darbo valandomis. Jei jau tenka tai daryti – parašykite ir įspėkite, kad kito varianto tiesiog nerandate.
  • PASIRŪPINKITE VAIZDO KOKYBE Įsijunkite vaizdo kamerą/ paieškokite geresnio apšvietimo.  Judantis juodulys ekrane geriau nei nuotrauka kurioje matosi žmogaus veidas? Jūs tikrai galite rasti geresnę vietą, o jei ne yra gudrybių – pvz. lemputės už kompiuterio.
  • APRANGA.  Palikite treningus savaitgaliui. Susitikimo dalyviai apžiūri ne tik jūsų darbo erdvę, bet ir jus. Nesiūlome persistengti, bet vis dėlto – bendraujate su kolegomis, vadovais.
  • NEVĖLUOKITE Į SUSITIKIMUS!  Į virtualius taip pat! Net tada kai susitikime dalyvauja daugiau žmonių. Dėl vėluojančių susitikimas irgi vėluoja, tad nukenčia visi.
  • BŪKITE SUSIKAUPĘ  per skambučius/ „nemultitaskinkite“. Labai lengva pradėti atrašinėti laiškus, daryti pašalinius darbus, bet taip galite praleisti svarbią informaciją/ arba suteikti savo žinias ir įžvalgas organizatoriams.
  • TURĖKITE DARBO ERDVĘ.  Ne tik tam, kad jūsų netrukdytų ir galėtumėte susikaupti (kas irgi labai svarbu), bet ir tam, kad galėtume “ateiti į darbą” ir iš jo išeiti. Darbui skirta erdvė padės mūsų mintims būti ramesnėms, bent kažkiek atskirti darbą ir namus. O taip pat viską turėti po ranka – ausines, vandens stiklinę, rašiklį, kompiuterio pakroviklį ir pan.

O geriausia, jei įmonė turi bendrai priimtas nuotolinio darbo taisykles/susitarimus – tuomet visiems aiškiau!


www.hrhintonline.lt