BLOGAS

30 sausio, 2020

sveikatos draudimas

Situacija su sveikatos draudimais: ar visiems aišku?

Faktas

Turim nemažai bruzdesio dėl sveikatos draudimo. Ne, įstatymai nesikeičia, bet keičiasi tai, kaip Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) traktuoja įstatymą.
Sakoma, kad nuo šiol sveikatos draudimas bus išskirtinai tik sveikatai – gydytojams, tyrimams, operacijoms, ligų prevencijai ir pan. Sportas, masažai, procedūros SPA centruose ir panaši sveikatinimo veikla (jei nebus paskirta sveikatos specialisto) bus apmokestinama kaip pajamos natūra, t.y. joms nebebus taikomos mokestinės lengvatos.

Kada bus taikoma lengvata?
Jei bus atitikimas šiems kriterijams:
1.  paslaugų tikslas yra diagnozuoti, prižiūrėti ir gydyti ligas bei sveikatos sutrikimus
2.  paslaugos tikslas yra užkirsti kelią sveikatos sutrikimams
3.  paslauga reikalinga atstatyti sveikatą

Problema

Daugybė darbdavių įprato mokėti už savo darbuotojų sporto išlaidas, naudojantis sveikatos draudimu, o darbuotojai įprato gauti šias kompensacijas. Nuo šiol šioms paslaugoms nebegalios GPM lengvata, tad darbdaviai lieka be sprendimo kaip kompensuoti darbuotojų sveikatinimo išlaidas.

Alternatyvos

Atrodo, kai kam šie pokyčiai gali išeiti į naudą. „SportID“ Lietuvos padalinio vadovas Kęstutis Mackelis sako, kad su jų produktu įmonės legaliai ir toliau gali leisti darbuotojams sveikatintis, nes 200 Eur/metus yra tax-free kaip dovana, o kas virš yra traktuojama kaip pajamos natūra ir įmonės susimoka mokesčius už faktinį panaudojimą.

Kol kas oficialaus VMI išaiškinimo nėra, bet sekame situaciją toliau ir žiūrėsime, kokios kitos alternatyvos iškils.

___________
Keletas straipsnių šia tema nuorodose apačioje:

https://www.vz.lt/finansai-apskaita/2019/09/10/vmi-nubreze-sveikatos-draudimo-lengvatos-riba
https://www.vz.lt/finansai-apskaita/2020/01/13/po-vmi-isaiskinimo-apie-darbuotoju-sveikatos-draudima-reikes-keisti-sutartis