BLOGAS

24 vasario, 2021

Personalo valdymo procesai

Personalo valdymo procesų gidas. Kas tai?

 

CHAOSAS personalo procesuose VERSLUI KAINUOJA PINIGUS.
Kai nėra aiškios sistemos ir tvarkos personalo valdyme, verslas susiduria su:

  • Didele darbuotojų kaita
  • Lėtai vykstančiomis atrankomis ir menku kandidatų pritraukimu
  • Lėta naujokų adaptacija
  • Neefektyviai dirbančiais žmonėmis
  • Prasta komunikacija
  • Žema organizacine kultūra
  • Teisinėmis problemomis
  • Nereikalingu laiko ir energijos švaistymu

Norėdami to išvengti VADOVAI skiria savo laiką ir energiją gaisrams gesinti, o ne verslui vystyti. Personalo vadovai šimtus valandų praleidžia sprendimų paieškai, tvarkų ir šablonų rengimui, o ne darbui su žmonėmis ir verslo tikslų įgyvendinimui.

Tvariam personalo valdymui užtikrinti reikia laiko ir pastangų. Susitarti dėl problemų sprendimo ir įsidiegti procesus, kurie tikrai kuria vertę, yra sudėtinga ir užtrunka ilgai, todėl kartais geriau nieko nedaryti, nes darbas atrodo per daug didelis. Ir deja, kol kas daug organizacijų Lietuvoje renkasi būtent šį kelią: personalo valdymo procesai yra chaotiški, vadovai dirba kas kaip supranta ir nebūtinai taip, kaip reikia jų verslui. O tuo tarpu personalo valdymo specialistai savo laiką skiria tam, kas yra paprasčiausia ir sukelia mažiausiai pasipriešinimo – dokumentų tvarkymas ir pavienėms konkrečioms vadovų/darbuotojų užklausoms, nekuriant tvarių procesų ir personalo valdymo sistemų, kurios kuria realią ir ilgalaikę vertę visiems.

Kas yra personalo valdymo procesai ir kodėl Jie yra svarbūs kiekvienam verslui?

Kol kas kiekvieno verslo rezultatus pasiekia žmonės. Atsižvelgiant į tai, kaip su jais susitariama, kokiu būdu bendraujama, kokia kultūra organizacijoje formuojama – priklauso, kokius rezultatus verslas gauna.
Problemos ir nepasiteisinę vienos ar kitos pusės lūkesčiai kyla tata, kai neaišku dėl kokio tikslo visi dirbame, kai esame nesusiderinę lūkesčių tarpusavyje, kai esame nesusitarę kaip dirbsime ir galiausiai neturime aiškių atsakymų į elementariausius klausimus, kurie kyla Kasdien: dėl ko aš čia esu, kodėl man mažiau moka nei kolegai, kaip galiu išeiti atostogų, koks mano kitas žingsnis organizacijoje, su kuo galiu pasikalbėti, kai turiu klausimų ir pan.
Kai atsakymai, kaip elgiamės tipinėse ir netipinėse situacijose yra neaiškūs mums, personalo valdymo specialistams ir vadovams – dar daugiau klausimų kyla darbuotojams. Ir tada, vietoje savo tiesioginių funkcijų atlikimo jie piktinasi chaosu organizacijoje, vangiai komunikuojančiais vadovais ir žema savo motyvacija.
Aiškūs, sustyguoti ir profesionaliai įgyvendinami personalo valdymo procesai – kol kas yra patogiausias įrankis susitarimams tarp vadovybės ir darbuotojų užtikrinti.


Unikalus ir išskirtinis sprendimas. HR Hint Online gidas – tai analogo neturinti personalo valdymo procesų duomenų bazė internete, kurioje aiškiai, trumpai ir profesionaliai aprašyti visi pagrindiniai personalo valdymo procesai su juos palydinčiais šablonais, patarimais, įrankiais.


HR Hint Online gidas – tai vienoje vietoje nuosekliai, paprastai ir remiantis veikiančia gerąja praktika sudėlioti pagrindiniai personalo valdymo procesai. Tai ne tik teorija, bet ir šalia einanti praktika – metodai, įrankiai ir šablonai procesams įgyvendinti, kuriuos galėsite atsisiųsti ir greitai adaptuoti savo organizacijoje.
Užsisakę planą, jau po kelių minučių turėsite priėjimą prie mūsų HR Hint Online personalo valdymo procesų gido, kuris padės susidėlioti šiuos procesus:

◾️ Darbuotojų paieška ir atranka
◾️ Darbuotojų adaptacija
◾️ Darbuotojų veiklos valdymas
◾️ Darbuotojų ugdymas
◾️ Atlygio valdymas
◾️ Darbo santykių valdymas
◾️ Organizacinė struktūra
◾️ Organizacinė kultūra
◾️ Darbdavio įvaizdžio formavima


HR Hint Online HR procesų gidas – vieta, kurioje viskas, ko reikia vertę kuriančio personalo valdymo vystymui. Įsigiję Jūsų poreikius atitinkantį planą:


▪️ Savo kompiuteryje turėsite profesionaliai, „žingsnis po žingsnio“ aprašytus 9 personalo valdymo procesus;
▪️ Visi procesai yra suderinti su savo srities ekspertais, HR Hint Online partneriais;
▪️ Gido turinį lengvai kopijuosite ir naudosite savo organizacijos procesams/tvarkoms kurti;
▪️ Lengvai ir greitai adaptuosite Jums reikalingus  250+ (MIDI ir MAXI planas) gide esančius šablonus (nuo 1 lapą užimančių lentelių iki 20+ puslapių tvarkų);
▪️ Mokysitės ir gausite naujų žinių, nes gido turinys atitinka bent 9 pilnas mokymų dienas personalo valdymo ir vadovavimo temomis;
▪️ Naudodamiesi gido turiniu pasirengsite vidinių mokymų metodinę medžiagą, kai įmonės vadovus ir darbuotojus reikės supažindinti su naujais/pasikeitusiais procesais;
▪️ MAXI plano klientams suteiksime nemokamą 3 val. konsultaciją palengvinančią mūsų gido turinio adaptaciją organizacijoje;
▪️ Gausite specialias kainas papildomoms HR Hint Online konsultacijoms ir naujiems produktams.
▪️ Esmines Personalo valdymo sritis susitvarkysite per 3-6 mėnesius ir visą kitą laiką skirsite darbui su žmonėmis, savo verslo idėjų vystymui ir strategijos įgyvendinimui.
▪️ Su mūsų produktais ir paslaugomis galite sutaupyti iki 10 000 € išlaidų, jei viso to, ką mes Jums paruošėme ieškosite mokymuose, teisininkų ir vadovavimo sričių konsultacijose ar tiesiog darysite viską patys išradinėdami dviratį, kuris jau išrastas.

Ar Hr Hint Online tik tiems, kas naujokai personalo valdyme? Jei prašysiu vadovo nupirkti vieną iš planų, tai jam kils klausimas, už ką man moka?

“Neturiu laiko, vis neprisiruošiu, vis atsiranda svarbesnių darbų, kuriuos reikia daryto” – tai yra dažnai girdimi pasiteisinimai kai kalbame apie dalykus, kurių nepadarėme. Greitai besikeičiančioje aplinkoje, ypatingai versle – greiti sprendimai ir laiku padaryti darbai yra vienas svarbiausių kriterijų įtakojančių sėkmę. Kaip greitai reaguosime į naujus iššūkius, kaip greitai ištaisysime pastebėtą klaidą, galiausiai kaip greitai atliksime atranką ir kokybiškai įvesime naujoką, kad jis pradėtų generuoti rezultatus, turės įtakos ir tam, kaip greitai pasieksime tai, ką esame nusimatę.
Dažnai sugaištame per daug laiko jau išrastam dviračiui išradinėti. Daugelis personalo valdymo proceso etapų yra universalūs kiekvienoje organizacijoje. Hr Hint Online procesų gide aprašyti procesai ir surinkti įrankiai parengti remiantis teorinėmis žiniomis ir gerąja praktika. Viskas ko reikia – pasiimti Gaires savo įmonės procesų aprašymams ir jas pasipildyti tuo kas yra unikalaus kiekvienoje įmonėje. Taip sutaupomas laikas, kurį personalo valdymo specialistai gali skirti daugiau vertės kuriantiems verslo poreikiams vietoje to, kad aprašinėtų tvarkas ir ruoštų šablonus. Šiandien juos tiesiog galima gauti paruoštus.
Taigi vadovas tik padėkotų, nes jis tikrai nevertina to Jūsų indėlio kai Jūs gaištate laiką dėliodami procesą nuo nulio ar diskutuodami, kaip tai padaryti forumuose internete. Juk tą laiką galite skirti jau proceso įvedinėjimui, darbui su žmonėmis, kitiems daugiau vertės kuriantiems darbams atlikti.


⚫️ Vertė nepatyrusiam HR specialistui
nuoseklios gairės su paruoštais įrankiais ir priemonėmis HR procesų diegimui organizacijoje.
⚫️ Vertė patyrusiam HR specialistui
procesų aprašymais, priemonės ir įrankiai vienoje vietoje, nereikia investuoti laiko darymui to, kad jau n kartų padaryta: tiesiog imi, adaptuoji ir įgyvendini praktikoje.
⚫️ Vertė vadovams ir visai organizacijai
metodinė/mokomoji medžiaga kaip formuoti personalo valdymo procesus ir kaip dirbti su darbuotojais, kad jie būtų komandos dalimi


www.hrhintonline.lt – platforma, kurioje gausybė užuominų (angl.: hint’ų), kurios užves ant kelio, pasiūlys idėjų Jūsų problemų sprendimui ir, galiausiai, padės gana lengvai sudėlioti personalo valdymo procesą ne tik savarankiškai, bet ir kokybiškai nepriklausomai nuo to, kokia Jūsų patirtis ir pasirengimas. Nes mes siūlome ne tik išsamią duomenų bazę, bet ir profesionalias konsultacijas.


Pastebiu, kad HR žmonės Facebook grupėse, uždaruose klubuose kelia vis tuos pačius klausimus: naujokų įvedimas, vertinimo pokalbiai, darbuotojų įsitraukimas, vertybių peržiūra ir diegimas ir pan. Taip pat prašo pasidalinti šablonais, know-how. Tad HR Hint Online gimė iš poreikio visa aktualią personalo valdymo informaciją pateikti vienoje vietoje trumpai, aiškiai ir užtikrinant jos patikimumą bei pritaikomumą.


Giedrė Vaitiekūnaitė – Urbanovič
HR Hint Online įkūrėja