BLOGAS

26 lapkričio, 2020

Kaip Penktadienio kino aptarimas padeda siekti įmonės tikslų?

Kalbantis su UAB Elko Lietuva direktore Migle Rudmine apie emocinę gerovę darbo vietoje , vis atsiremdavome į pasitikėjimo svarbą. Kaip ji sako, nemokama kava ir “pufikų erdvė”, nors ir reikalinga, tačiau tikrai neatstos pasitikėjimo erdvės. Be pasitikėjimo sudėtinga sakyti tiesą, atvirai prisipažinti klydus, paprašyti pagalbos, siūlyti kūrybiškas idėjas, džiaugtis ar atvirkščiai išsakyti nepasitenkinimą.

-Pasitikėjimo kūrimas – nenutrūkstantis procesas

Paklausta kaip jai kolektyve pavyko sukurti pasitikėjimu grįstus santykius, Miglė kalbėjo apie pagarbą, kuri prasideda visų pirma nuo savęs. Apie tai, kaip svarbu vadovui pačiam būti stabiliam, turėti savo ašį, žinoti kaip prisipildyti, net jei tai reiškia, kad reikia nukelti susirinkimą ar susitikimą. Kai kam tai gali pasirodyti kaip tik nepagarba, bet jei tu prisiimi atsakomybę už padarinius atėjus į susirinkimą visiškai išsibalansavus ir nebesuvaldant nei savo minčių, nei emocijų ir žinai, kad tai atsilieps visų rezultatams neigiamai, drąsiai priimi sprendimą. Beje vienas iš punktų, kurį akcentavo mano pašnekovė pagarba darbuotojo darbo ir poilsio laikui. Ji netiki, kad žmogus nuolatos dirbdamas viršvalandžius, neturėdamas pakankamai laiko savo asmeniniams pomėgiams, šeimai, fiziniams bei emociniams poreikiams patenkinti, neturėdamas balanso kiekvienoje savo gyvenimo rato srityje, galėtų išlikti produktyvus ir įsitraukęs darbo vietoje.

O būtent įsitraukę, kūrybingi darbuotojai atneša ilgalaikę sėkmę įmonei, pažinodami rinką ir kompanijos poreikius, jausdami abipusį pasitikėjimą, kuris kuriamas kasdieną, siūlo tobulinimo idėjas, kuria ilgalaikius santykius su klientu. Ir čia pat Miglė pasidžiaugia, savo kolektyvo nariais, kurie renkasi kultūrą, kurią susikūrė drauge.

-Mindfulness ir kino aptarimas darbe?

Miglė savo darbe įpratusi vadovautis tiek vadybos, tiek psichologijos žiniomis. Pavyzdžiui, pandemijos metu, ji su kiekvienu savo darbuotoju reguliariai pasikalba apie tai, kaip jaučiasi pats žmogus, kaip sekasi jo šeimos nariams? Ir ne todėl, kad taip reikia, o dėl to, kad nuoširdžiai rūpi kitas žmogus. Beje, kalbant apie pagarbą pažeidžiamumui, vadovas taip pat ne robotas ir jo gyvenime taip pat įvyksta netekčių, išbandymų, kurių metu jausti kolektyvo palaikymą yra didžiulė vertybė.

Miglė ieškojo kaip neapčiuopiamą, mistišką “dvasingumą” perteikti protui suvokiamomis sąvokomis, taip ji tapo Mindfulness mokytoja. “Persikrovimo” technikomis per neuromokslo kalbą, ji pasidalino su savo kolektyvu, drauge ėmė skirti laiko kvėpavimo ir kūno skanavimo technikoms, o kas nori praktikuoja tai iki šiol. Pačios Miglės gyvenime kasdieninės meditacijos jau seniai užima svarbų jos emocinės gerovės palaikymo vaidmenį.

Vienas iš bendrystės ritualų – susėdimas ant raudonos biuro sofos, trumpam pasidalinimui apie tai kas gero nutiko, kuo norisi pasidžiaugti su kolegomis; ir čia Miglė įspėja, kad net dalinantis džiaugsmais būtina pagarba ir jokios prievartos.
Kita šauni kolektyvo tradicija “penktadienio kinas” ir jo aptarimas, tema niekada nebūna tiesiogiai susijusi su jų duona “pardavimais” – dažniausiai tai Tedx tipo video apie psichologiją, emocijas, asmenybės saviugdą.

Neužilgo šventinis laikotarpis, o Kalėdos visada atveria erdvės kūrybiškai pradėti kiekvieną advento dieną, pagal įmonei priimtinas tradicijas.

-Ko palinkėtumėte vadovams, kuriems irgi rūpi jų darbuotojų emocinė sveikata?

Miglė linki, erdvę kurti po truputį, per dieną to nepadarysi, bet jei tau rūpi žmogus, juo domiesi, padedi jam atsiskleisti, palaikai jo kūrybiškumą ir tuomet kai sekasi ir tuomet kai suklystama, leidi tartis ir išreikšti nuomonę, tai išauga į pasitikėjimą kompanija ir įsitraukimą į jos veiklą.


Dėkojame už pokalbį.
Kalbino HR Hint Online personalo projektų vadovė, holistinė koučerė Diana Zarumskienė