BLOGAS

13 gruodžio, 2020

CEO ir HR tandemas: ką daryti, kad vadovai priimtų prie bendro stalo. #2

 

Tęsiame atsakymų į klausimą „ką daryti, kad vadovai priimtų prie bendro stalo?” paieškas. Ir šiandien kalbiname MV GROUP tandemą: įmonės vadovą Marijų Cilcių ir personalo vadovę Rūtą Urbytę

–  Dabartinė situacija – projektai/ pokyčiai, kuriuos įgyvendiname įmonėje.

Mūsų grupėje dabar didelių pokyčių metas. Prieš metus stipriai padirbėjome ties mūsų įmonių grupės strategija, atsinaujinome viziją, misiją ir vertybes. Kartu su visa vadovų komanda išsigryninome kokių tikslų siekiame kaip grupė, sutarėme kiekvienos įmonės svarbiausias strategines kryptis, iniciatyvas, įsivardinome kokie elgesio principai mums svarbūs.

Šio pokyčio iniciatorės buvo trijų grupės įmonių personalo vadovės ir korporatyvinių reikalų skyriaus vadovė. Taip jau sutapo, kad inicijavome skirtingus, bet labai aktualius organizacijai pokyčius tuo pačiu metu. Dėliojant komunikacijos strategiją buvo išgrynintas visos įmonių grupės misijos, vizijos bei vertybių atnaujinimo poreikis. O personalo vadovės, ruošdamos vadovų ugdymo planą, įmonių grupės direktoriams pasiūlė metodiką, kurios pagalba sutarė pagrindines vadovų komandos ugdytinas sritis – tai buvo strateginis mąstymas.  Nusprendėme viską sujungti, organizuoti strategines sesijas ir į jas įtraukti beveik 40 vadovų komandą. Pasikvietę į pagalbą konsultantus, kibome į darbus turėdami tikslą – susitarti pamatinius dalykus, išsigryninti veiklos tikslus ir tuo pačiu kelti savo strateginio planavimo ir įgyvendinimo kompetencijas.

Šiandien džiaugiamės, kad darbuotojų įsitraukimo didinimas per vertybes, tapo svarbia įmonių grupės strategine iniciatyva, kurių lyderėmis tapo korporatyvinių reikalų skyriaus vadovė ir trys personalo vadovės. Tad kiti metai mums bus pilni iššūkių bei didelių pokyčių. Pristatysime darbuotojams mūsų misiją, viziją bei vertybes, startuosime su vidine MV GROUP mokymų akademija, ruošimės naujos personalo apskaitos ir valdymo sistemos diegimui.

MARIJUS: Personalo vadovės jau nemažai nuveikė didindamos darbuotojų įsitraukimą: organizuoja didesnius įmonių grupės susitikimus, kurių metu yra formuojama komanda. Vasaros metu organizuoja didžiausią ir laukiamiausią renginį – vasaros šventę darbuotojams. Joje sudalyvauja iki 60 proc. darbuotojų. Taip pat prisideda prie grupės procesų skaitmenizavimo – diegiamos naujos verslo valdymo sistemos, organizuojami įvairūs IT raštingumo mokymai.

–  Ką daryti ir ko jokiais būdais nedaryti, kad vadovai HR atstovus priimtų prie bendro diskusijų stalo?

RŪTA: MV GROUP įmonių grupėje esu jau dešimtmetį, iš jų septinti metai esu MV GROUP Distribution personalo vadove. Per visą savo darbinę patirtį dar neturėjau laikotarpio, kurio metu būčiau galėjusi pasakyti, kad jau viską žinau, kad darbai „teka“ nusistovėjusiu, ramiu ritmu. Ir šiandien, žvelgdama į ateitį, žinau, kad įveikus dabartinį „laiptelį“, manęs laukia nauji iššūkiai, dar didesni projektai.
Nuo pat savo [personalo vadovės] karjeros pradžios buvau smalsi, ambicinga, drąsiai klausdavau to, ko nežinojau bei kėliau sau tikslą kurti pridėtinę vertę organizacijai. Šiandien galiu pasidžiaugti, kad esu kviečiama prie bendro diskusijų stalo su vadovais. Kaip rodo mano patirtis, tam, kad tai įvyktų, reikia:
Rodyti iniciatyvą ir būti atkakliam.
Plėsti savo akiratį ne tik personalo, bet ir verslo, kuriame dirbi, srityje – suprasti pagrindinius verslo procesus.
Domėtis klausimais, kuriuos sprendžia CEO ir ieškoti būdų, kaip galima padėti. Tapti vadovo „dešine“ ranka ne tik personalo valdymo klausimais.
– Dirbant ties bet kokiu projektu atsakyti sau į klausimus: Kas iš to? Kokio tikslo sieki? Kokia nauda organizacijai?

Anot Marijaus, personalo vadovai turi padėti surasti sinergijas tarp skirtingų įmonių, padalinių, standartizuoti procesus, kad būtų galima greičiau priimti sprendimus. Taip pat svarbu jausti darbuotojų emocijas ir padėti jas suvaldyti, pamačius problemas, atkreipti į jas CEO dėmesį. Galiausiai, svarbus personalo komandos indėlis, siekiant bendro organizacijos tikslo ir pasirinktos strateginės krypties.

–  Ką padarius nebūsi priimta prie bendro diskusijų stalo?

– Nesidomėti organizacijos specifika, problemomis, kurias sprendžia verslas ir CEO.
– Vaikytis bendrų HR „madų“ ir tendencijų, neatsižvelgiant į tai, kad kiekviena organizacija yra individuali. Būtina įvertinti ar tai, kas tinka kitiems, tiks tavo organizacijos kultūrai, žmonėms.
– Neskaičiuoti HR iniciatyvų ROI/ atsiperkamosios grąžos.
– Nebūti kūrėju ir iniciatoriumi, būti tik vykdytoju.
– Neklausyti ir negirdėti ką sako CEO, principingai laikytis įsikibus savo nuomonės.
– Personalo vadovams koją pakišti gali ir finansinės drausmės trūkumas bei neatsakingas požiūris į investicijas.

– Ką labiausiai vertinate tarpusavio santykiuose?

Labiausiai vertiname atvirumą ir pasitikėjimą vienas kitu. Kasdienėje veikloje pasitaiko ne tik gerų, smagių situacijų, bet ir problematiškų, sudėtingų. Pastarosiose situacijoje ypač svarbu pasitikėti bei būti atviriems, nes tai leidžia išdiskutuoti kylančias baimes ir abejones, taip pat – surasti geriausius sprendimus.

-Ką vienas kitame vertinate?

RŪTA: Marijaus dėka iš personalo vadybininkės tapau savimi pasitikinčia personalo vadove, todėl labai vertinu jo indėlį į mano, kaip profesionalės, augimą. Tikrai yra buvę momentų, kai pati buvau nusivylusi savo sprendimais ar darytais nesėkmingais projektais, tačiau Marijus tikėjo manimi, palaikė, neleido nuleisti rankų bei suteikė galimybę klysti ir mokytis iš savo klaidų. Vertinu Marijaus humorą ir sugebėjimą į visas situacijas pasižiūrėti paprastai. Žavi jo atkaklumas ir gebėjimas matyti toli į priekį. Prieš 5 metus Marijui gimė idėja įsteigti MV GROUP Akademiją. Tuo metu mūsų organizacija tam dar nebuvo pasiruošusi. Tačiau Marijus idėjos nepaleido ir, pasitaikius progai, šią temą man vis primindavo. Viso to rezultatas – kitų metų sausį startuojanti MV GROUP Akademija, kurios lyderė esu aš.
MARIJUS: Labiausiai vertinu Rūtos atvirumą, darbštumą, žingeidumą ir nuolatinį tobulėjimą. Šypsodamasis pastebiu, kad kartais mokslo būna net per daug. Taip pat žaviuosi atsakingumu bei stipriai išreikštu noru judėti į priekį.


Kalbino Giedrė Vaitiekūnaitė – Urbanovič
HR Hint Online įkūrėja