BLOGAS

13 vasario, 2023

Skaitmenizavimas ir automatizavimas kūrybiškumo išlaisivinimui - skamba madingai, o kaip tai daroma realiai?

Skaitmenizavimas ir automatizavimas kūrybiškumo išlaisivinimui – skamba madingai, o kaip tai daroma realiai?

„Visada sakiau ir sakysiu, jog rutininius darbus reikia automatizuoti, procesus paprastinti, kad galėtume išlaisvinti savo kūrybiškumą kylantiems iššūkiams organizacijose spręsti” – dalinasi Asta Dargevičienė, HR konsultantė ir HR Hint Online personalo projektų vadovė.
Išskirdami top 10-uką HR tendencijų šiems metams (2023) Forbes savo apžvalgoje akcentuoja skaitmenizuotų ir automatizuotų HR procesų svarbą. Keliantis į Lietuvą svarbu paminėti, kad HR Hint Online atliktoje CEO apklausoje, tik 68% respondentų sutinka, kad personalo vadovai nėra apkrauti rutininiais darbais, svarbu paminėti, kad šis procentas auga ir lyginant su praėjusiais metais padidėjo 11%, tačiau skaitmenizacijos procesas HR srityje dėl to savo aktualumo nepraranda.
Mano požiūriu, pagrindinis HR uždavinys kompanijose sukurti tokius įrankius, kuriuos vadovai galėtų lengvai pritaikyti atlikdami vieną iš esminių savo funkcijų – ryšio kūrimo su savo komanda.

 

Taigi nuo ko pradėti?

 

1. NEDARYK REVOLIUCIJOS

Nepaisant to ar įmonė didelė, ar maža, ar turi HR skyrių, ar neturi, joje HR procesai vyksta, skiriasi tik HR procesų branda. Tikslas – auditas, išsiaiškinti kaip jie vyksta, išskirti pasiteisinusias praktikas ir jas standartizuoti, įvedant trūkstamus, papildomus elementus ir taip sumažinant kolegų pasipriešinimą pokyčiui.

2. GIRDĖK IR VALDYK LŪKESČIUS

Ne tik klausykime, bet ir išgirskime ko nori vadovai, koks yra jų lūkestis. Lūkesčio valdymas – vienas iš sėkmės faktorių. Periodiškai paklauskite vadovų komandos ir kitų kolegų, kokio rezultato jie tikisi, kur jiems skauda – ar vienoda kryptimi žiūrite. Pagal tai tobulinkite savo procesus ir jų kuriamą rezultatą.

3. ŽVELK PAPRASČIAU

Neapsunkink nei vadovų, nei savęs sudėtingais procesais, kurie dažniausiai vargina ir patys iš savęs yra atgrasūs, reikalaujantys papildomų pastangų juos palaikant ir užtikrinant. Išsigryninę procesą žodžiu arba raštu perkelkite jį ant popieriaus, nepaisant to, kad atrodo “taigi čia viskas aišku”. Nusibraižykite – vizualiai lengviau galėsite pamatyti, kuriose vietose galite supaprastinti procesą: kokius žingsnius eliminuoti, kokių papildančių procesą formų atsisakyti, arba supaprastinti. Orientuokitės į norimą gauti rezultatą, o ne į patį procesą.

4. NESIVAIKYK MADOS

Dažniausiai mes norime pataikyti į HR „trendus“, dažnai neturėdami net elementarių veikiančių procesų, arba tiesiog pasiklystame triukšme „o pas juos taip vyksta“, nesivargindami ieškoti savo organizacijos identiteto. Kiekviena įmonė yra unikalus organizmas, nepaisant to, kad iššūkiai dažnai atsikartojantys, todėl vieno teisingo sprendimo nėra. Tai kas vienoje įmonėje suveikė kaip „stebuklinga piliulė“ – kitoje šios funkcijos gali ir neatlikti, svarbu prisiminti, kad sėkmę lemia ne tik idėja, bet ir tai kas ją įgyvendina, kiek turime kompetencijos įgyvendinti, koks įsitraukimas ir n+k kitų dalykų.

5. SKAITMENIZUOK IR AUTOMATIZUOK

Skaitmenizacija ir automatizacija dažnai siejasi su didžiuliu projektu ir dideliu biudžetu, tačiau nustebsite, kiek darbo valandų galime sutaupyti pastiprinus savo kompetenciją excel`yje, panagrinėjus O365 siūlomus sprendimus (tiesa pasakius dauguma įmonių, dar neįvertina ir neišnaudoja turimo potencialo, nereikalaujančio papildomų kaštų). Aš visada siūlau pasibandyti turimus įrankius, o išsiaiškinus ko mums ištiesų reikia, galima imtis ir didelių skaitmenizacijos projektų – tikėtina jie tada vyks sklandžiau ir baigsis sėkme.

6. MATUOK

Personalo valdymas ne vien apie empatiją, tačiau ir apie skaičius. Dirbdami komandoje mes visi norime turėti įtakos bendram įmonės rezultatui, prisidėti pie jo įgyvendinimo ir kurti pridėtine vertę, o ne būti vien kaštų eilute. Keltikite KPI ir matuokite sava įdiegtų procesų rezultatus. Skaičiu kalba susikalbėti paprasčiau, nei jausmų.

 

Būkime reikalingi savo komandoms, nes gebame spręsti, o ne iškelti problemas. Nes kuriame pridėtinę vertę ir atnešame apčiuopiamus rezultatus. Nes girdime ir padedame susikalbėti organizacijos nariams.


Asta Dargevičienė | HR Hint Online personalo projektų vadovė
Daugiau apie Astą LinkedIn paskyroje čia